חתן כלה רווקים ילדי ברית המועצות

חתן כלה רווקים ילדי ברית המועצות

היבט החוק

חוק שיפוט בתי הדין הרבניים (נישואין וגירושין התשי"ג- 1953) קובע כי הנישואין והגירושין של היהודים בישראל יערכו על פי דין תורה, אי לכך רק נישואין הנעשים במסגרת רבנות במדינת ישראל מוכרים לצורך רישומם כחוק במשרד הפנים, אך נישואין פרטיים שנערכים בישראל שלא במסגרת הרבנות מהוים עבירה פלילית ואינם מוכרים במשרד הפנים לצורך שינוי מעמד אישי ותוקף הלכתי כמקובל, גם אם נעשו כדת משה וישראל.

חוק גיל הנישואין (תיקון מס' 6),   התשע"ד -2013

חוק גיל הנישואין (התש"י 1950) תיקון מספר 6 התשע"ד -2013), קובע כי קטין או קטינה שטרם מלאו להם שמונה עשרה שנים תמימות מנועים מלהנשא, ולכן לא ניתן לרושמם לנישואין, אלא אם כן קיבלו פסק דין מבית המשפט לענייני משפחה המתיר את נישואיהם למרות היותם מתחת לגיל שמונה עשרה. (הגיל הקובע לגיל 18 התאריך הלועזי).

חוק לתיקון פקודת הנישואין והגירושין (רישום מס' 2) התשע"ד -2013  חוק פתיחת אזורי רישום

ע"פ החוק החדש של פתיחת אזורי רישום ניתן כיום להירשם לנישואין בכל אחת מלשכות הנישואין ברחבי הארץ, ללא קשר למקום המגורים של בני הזוג, או מקום עריכת החופה, אלא שעל בני הזוג שאינם תושבי המקום, להמציא תעודת רווקות מהרבנות המקומית שבמקום מגוריהם.

הליך רישום הנישואין

בני זוג שהחליטו להנשא, צריכים להגיע יחד לצורך פתיחת תיק הנישואין, למשרדי אגף הנישואין של המועצה הדתית ירושלים ברח' החבצלת 12. כארבעים וחמשה יום ועד שנה לפני מועד הנישואין, פתיחת תיק נישואין פחות מזמן זה יכולה לעיתים לעכב את מועד הנישואין וזאת בהעדר מסמכים או אישורים שידרשו בני הזוג להמציא לרבנות.

בני הזוג! השתדלו לכבד את המעמד, ולהגיע בלבוש צנוע והולם את המקום.  כבדו את המקום והמקום יכבד אתכם.

חתן כלה רווקים – ילדי ברית המועצות

  1. דרכון (לא ישראלי).
  2. אישור רווקות ויהדות מבי"ד או מרב קהילה מוכרים ע"י הרה"ר לישראל.
  3. צילום כתובה של הורים מהרבנות בה נישאו ההורים.
  4. עליהם להמציא לפני פתיחת התיק אשור יהדות מבית הדין הרבני ברחוב עם ועולמו 4 גבעת שאול ירושלים. בכלל כל חתן וכלה שנולדו מחוץ לגבולות מדינת ישראל חלה עליהם הוכחת יהדות ועליהם להמציא אשור יהדות מוכר מרב קהילה או מבית דין מוכר בחו"ל.
  5. תשלום עבור פתיחת התיק נישואין בסך796 ₪. לתשלום מיידי לחץ כאן.
    הנחת 40% תנתן לזכאים: סטודנטים בן ישיבה  (עד גיל 30), חייל/ת בשירות סדיר, שירות לאומי, עולה חדש (תוך שנתיים מעליתו ארצה), נכה, עיוור או ליקוי ראיה, מקרה סעד, בהצגת אישורים תקפים בהתאם. (התעריפים כפופים לתקנון של המשרד לשירותי דת). לתשלום הנחת 40%  לחץ כאן. כפוף לאישור עדכני, אחרת תצטרכו לשלם הפרשים.
  6. שאר פרטים ימסרו בעת הרישום.

אולי יעניין אותך גם

חדשות

זמני עריכת חופות תשפד

זמני עריכת חופות תשפ"ד לידיעת החתנים והכלות, תאריכים לעריכת חופות לשנת תשפ"ד למעוניינים להינשא ברבנות ירושלים בלבד  הימים שאין עורכים בהם חופה וקידושין מוצאי שבת וחג, ימי

קרא עוד »
חדשות

החתמת תעודות נישואין לאפוסטיל

לידיעת השליחים או בעלי תעודות המבקשים להחתים תעודות נישואין לאפוסטיל המשרד לשירותי דת העביר את החתמת תעודות הנישואין לאפוסטיל מאחריותו לאחריות המועצות  דתיות, ואשר ע"כ

קרא עוד »

תפריט נגישות