אגף כשרות

וְאַנְשֵׁי קֹדֶשׁ תִּהְיוּן לִי וּבָשָׂר בַּשָּׂדֶה טְרֵפָה לֹא תֹאכֵלוּ לַכֶּלֶב תַּשְׁלִכוּן אֹתוֹ:

את הבריאה ניתן למצוא בארבע קומות: דומם, צומח, חי ומדבר דהינו העולם הולך ומתעלה מקומה לקומה כאשר השיא הוא המדבר , התורה אומרת לנו שיש קומה נוספת התוך קומת המדבר והיא אנשי קודש , ומי הם אנשי קודש אלו ? מסביר רבי יהודה הלוי בספרו היסודי והחשוב (כוזרי) שבתוך קומת המדבר ישנה מדרגה עם הבדל עצמי ויחודי והיא מדרגת ישראל.

גם לאומות העולם יש נפש (נפש היא הכוח המחיה את האדם ומזרים לו את כוחותיו ) וגם לעם ישראל יש נפש רק שהנפש הישראלית היא מכוונות לצלילים אחרים והיא צריכה להיות ניזונת באופן שונה על מנת להעצים את כוחותיה.

משל לדבר: שף בעל כשרון גדול וייחודי עם יכולת פיתוח ויצירתיות בתחום הקולינרי יוצאת דופן אך אין לו כלי עבודה כלל או שיש לו כלים אך הכלים אינם טובים, האם שף זה יוכל להוציא לפועל את כשרונותיו?! כמובן שלא.

אם כך הדברים על מנת להוציא את כשרונו המיוחד נצטרך לתת לשף כלי עבודה טובים וכך הוא יוכל להוציא לפועל את כשרונותיו  הקולינרים היחודיים.

כך גם לגבי האומה הישראלית שהיא טומנת בחובה כשרונות יחודיים ועצמיים , ועל מנת להוציא לפועל את כוחותיה עלינו לתת לנפש הישראלית את הכלים הטובים ביותר.

כלים אלו הם מזון גשמי מחד ומזון רוחני מאידך – ועל כן באה התורה ואומרת:"אנשי קודש תהיון לי " – לי לקדוש ברוך הוא , ואנו העם הנבחר הייחודי של הקדוש ברוך הוא נחשבים  כבנים של הקדוש ברוך הוא ראויים אנו להיות אנשי קודש רק אם נקפיד על כלי עבודה רוחניים וגשמיים טובים.

דבר מנהל האגף

המועצה הדתית במתכונתה, פועלת מכוח "חוק שירותי הדת היהודים", ומתפקידיה לספק שירותי דת כמו: נישואין כשרות ומקוואות (עבור שירותים אלה גובה המועצה הדתית אגרה ע"פ "חוק השירותים הדתיים"). חבריה מתמנים ע"י השר לשירותי הדת 45%, הרשות המקומית 45% , הרבנות המקומית 10%.

מתפקידה של המועצה הדתית לספק שירות דת לכלל האוכלוסייה.

 

כאן, בשבילכם
הרב שמואל זמלמן 

חדשות כשרות

תשלומים ואגרות בקליק

טופס בקשה למתן תעודת כשרות

טופס בקשה למתן תעודת כשרות

טופס מכירת חמץ

מאמרים

מכירת חמץ

מהי מכירת חמץ? חמץ בפסח אסור לא רק באכילה, אלא גם בהימצאות ברשותנו. הפתרון הוא למכור את החמץ לגוי, שאינו מצווה על איסור חמץ בפסח.

קרא עוד »

אגף כשרות - הצוות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות