אגף כשרות

וְאַנְשֵׁי קֹדֶשׁ תִּהְיוּן לִי וּבָשָׂר בַּשָּׂדֶה טְרֵפָה לֹא תֹאכֵלוּ לַכֶּלֶב תַּשְׁלִכוּן אֹתוֹ:

את הבריאה ניתן למצוא בארבע קומות: דומם, צומח, חי ומדבר דהינו העולם הולך ומתעלה מקומה לקומה כאשר השיא הוא המדבר , התורה אומרת לנו שיש קומה נוספת התוך קומת המדבר והיא אנשי קודש , ומי הם אנשי קודש אלו ? מסביר רבי יהודה הלוי בספרו היסודי והחשוב (כוזרי) שבתוך קומת המדבר ישנה מדרגה עם הבדל עצמי ויחודי והיא מדרגת ישראל.

גם לאומות העולם יש נפש (נפש היא הכוח המחיה את האדם ומזרים לו את כוחותיו ) וגם לעם ישראל יש נפש רק שהנפש הישראלית היא מכוונות לצלילים אחרים והיא צריכה להיות ניזונת באופן שונה על מנת להעצים את כוחותיה.

משל לדבר: שף בעל כשרון גדול וייחודי עם יכולת פיתוח ויצירתיות בתחום הקולינרי יוצאת דופן אך אין לו כלי עבודה כלל או שיש לו כלים אך הכלים אינם טובים, האם שף זה יוכל להוציא לפועל את כשרונותיו?! כמובן שלא.

אם כך הדברים על מנת להוציא את כשרונו המיוחד נצטרך לתת לשף כלי עבודה טובים וכך הוא יוכל להוציא לפועל את כשרונותיו  הקולינרים היחודיים.

כך גם לגבי האומה הישראלית שהיא טומנת בחובה כשרונות יחודיים ועצמיים , ועל מנת להוציא לפועל את כוחותיה עלינו לתת לנפש הישראלית את הכלים הטובים ביותר.

כלים אלו הם מזון גשמי מחד ומזון רוחני מאידך – ועל כן באה התורה ואומרת:"אנשי קודש תהיון לי " – לי לקדוש ברוך הוא , ואנו העם הנבחר הייחודי של הקדוש ברוך הוא נחשבים  כבנים של הקדוש ברוך הוא ראויים אנו להיות אנשי קודש רק אם נקפיד על כלי עבודה רוחניים וגשמיים טובים.

דבר מנהל האגף

לאחר ארבעים שנות עשיה בתחום הכשרות, זיכה אותי ה' לעמוד בראש מערך הכשרות בעיר הקודש ירושלים.
זו היא זכות גדולה ואחריות עצומה לשמר ולשפר את מערך הכשרות של רבנות ירושלים, ששמה יוצא לפניה, ועמך בית ישראל המקפידים והמדקדקים על כל הבא אל פיהם נותנים בנו את אמונם.
שימשתי בעשרות השנים האחרונות במגוון רחב של תפקידים בתחום הכשרות מבתי חולים ומלונות ועד מסעדות ומאפיות, מה שמאפשר לי לדעת ולהכיר את המטריה ולפעול בשיתוף פעולה פורה עם המפקחים והמשגיחים העושים מלאכתם נאמנה.
זכינו ועומד בראשינו מרן הרשל"צ ורבה של ירושלים רבינו שלמה משה עמר שליט"א, שממנו אני מקבל עצה ותושיה ועל פיו ישק דבר.
המוטו שלי כמנהל מחלקת הכשרות זה השקיפות והרצון לקדם ביושר ובאמונה את מערך הכשרות בירושלים. במסגרת מדניות זו, דלתי פתוחה לכל שואל ולכל הערה והארה בתקווה ותפילה שלא תצא תקלה תחת ידינו.
 
ברכה נאמנה,
הרב שמואל זמלמן

חדשות כשרות

תשלומים ואגרות בקליק

טופס בקשה למתן תעודת כשרות

טופס בקשה למתן תעודת כשרות

טופס מכירת חמץ

מאמרים

סוגי הכשרויות

בדבר שאלת רבים על הבדלי הכשרות והשוני בין תעודות הכשרות השונות.להלן הסבר קצר על מהותן והשוני הקיים בין שלושת תעודות הכשרות הקיימות ברבנות ירושלים: כשרות מהדרין:

קרא עוד »

מכירת חמץ

איך עושים מכירת חמץ? את החמץ שמשאירים בבית, וכמו-כן את כלי החמץ, מרכזים במקום סגור (ארון, מגירה וכדומה) ועליו מדביקים פתק: 'חמץ'. אסור לנו לגעת

קרא עוד »

אגף כשרות - הצוות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות

הרב מתן מתניה

הממונה הראשי על הכשרות